Експертна думка: взаємодія роботи DBA банку та DBA компанії-розробника

06 бер 2014

[Експертна думка: взаємодія роботи DBA банку та DBA компанії-розробника]

Начальник відділу адміністрування баз даних компанії CS, Роман Трембовецький, розповідає про важливість узгодженості роботи DBA банку та DBA компанії-розробника.


Ми розглядаємо себе і DBA банку (від англ. database administrator - адміністратор баз даних), як одне ціле. Тобто у нас одне спільне завдання - відмінно працюючі сервера баз даних. При цьому ніхто не відбирає роботу банківського DBA і, зрозуміло, не навантажує його жодними додатковими завданнями.
DBA банку завжди краще обізнаний про проблеми, має прямий контакт з банківськими співробітниками, знає про плани банківського IT.

Ми ж маємо великий і, що важливо, безперервний досвід різного роду «траблшутінга» (від англ. troubleshooting - пошук та усунення несправностей), тому що постійно працюємо з різного роду базами даних і замовниками. Простіше кажучи, DBA банку - це певний фронт, а ми - бек. Ми розраховуємо на банківського DBA, як на віддалені очі, вуха, мізки. У свою чергу, банківський DBA може розраховувати на нас, як на надійний тил у своїй роботі, оперативну базу знань, додаткові мізки, руки і т.д.

Ми працюємо над питаннями моніторингу паралельно з DBA банку, у разі виявлення проблеми, ми ставимо до відома насамперед DBA банку. Аналогічно у випадку, якщо з проблемою першим зустрічається місцевий DBA і йому потрібна допомога, він ставить до відома нас. Тоді проблема вирішується спільно. Якщо ж виникають термінові і важкі проблеми (відновлення після збоїв, відмовостійкість, критичні помилки), тут без нас просто не обійтися, ці завдання вирішуються виключно спільно з нами і DBA банку (однак частіше за все, якщо у DBA банку немає заперечень, то після узгодження дій вирішуємо їх ми).
Є ряд завдань, які DBA вирішує самостійно, не ставлячи нас до відома, і це нормально - це категорія питань пов'язаних, наприклад, з оптимізацією конкретних запитів. Але про все, що стосується переконфігурації системи, зміни політики резервування даних, ми завжди просимо нас сповіщати - щоб ці операції не стали для нас сюрпризом. І навпаки, якщо ми хочемо щось змінити, ми пропонуємо це до обговорення DBA банку і тільки після узгодження вносимо зміни.

З точки зору роботи банківських DBA, я б сказав, що для їх відділу фахівці компанії СS - це насамперед колеги з відмінними знаннями та досвідом, з якими значно простіше, швидше і результативніше працюється.

Підпишіться на розсилку