Розширення можливостей банківських систем з Oracle GoldenGate

10 лип 2020

[Розширення можливостей банківських систем з Oracle GoldenGate]

У 2019 році OracleGG увійшов до пакета застосунків, які рекомендуються та використовуються компанією CS. Що це і навіщо? У чому важливість події і чому ми вирішили поділитися цією новиною сьогодні?

Трохи історії

У процесі зростання банку й ускладнення його IT-архітектури синхронізація даних декількох баз стає найактуальнішою проблемою. Це питання є найбільш чутливим для великих банків, та з’явилося воно досить давно. Ранні рішення для передавання й синхронізації даних були не дуже надійними, складними та громіздкими в плані реалізації. Усі вони мали суттєві вади.

Наша компанія пропонувала різні рішення: «консолідатор», завантажувачі та вивантажувачі даних власної розробки, Oracle Streams. Проте з часом, особливо після появи CS::BM – сховища, до якого передаються дані, – знадобився більш надійний і стабільний спосіб передавання та синхронізації даних. З переходом на OracleGG стало зрозуміло, що цей спосіб найбільш оптимальний і стабільний. Такий, що дозволяє синхронізувати дані в рази швидше, ніж це було раніше.

Що ти є?

Oracle GoldenGate – це комплексна програмна платформа для інтеграції та реплікації даних у режимі реального часу. Для чого це потрібно в перекладі на людську мову? Отже…

Сучасні банки працюють зі значними масивами даних, для оброблення, аналізу та зберігання яких необхідні відповідні системи. Такі системи здатні швидко та правильно перетравлювати десятки й сотні терабайт. Але! Яким чином аналізувати актуальну інформацію або зберігати резервні копії, щоб не зачіпати основну виробничу базу даних? Відповідь геніально проста: реплікація. По суті, реплікація – це постійне копіювання даних невеликого обсягу з одного сервера до інших у режимі реального часу. Як це працює? У двох словах: мінімізується навантаження на джерело даних за допомогою розподілу саме цього навантаження (схематичне зображення наведено на рисунку 1).

Рисунок 1. Схема реплікації даних

OracleGG з'явився не так давно, але його актуальні версії відрізняються значними перевагами і демонструють вражаючі результати. Сьогодні ми однозначно рекомендуємо застосовувати GG, якщо потрібно синхронізувати дані між різнорідними системами, адже це найбільш зріла технологія, яка зробила можливим прорив у взаємодії систем.

OracleGG уможливлює тривалу реплікацію даних, що забезпечує їх інтеграцію (збирання, маршрутизацію, перетворення, перевірку та доставку даних між операційними та аналітичними системами) у режимі реального часу з мінімальним навантаженням.

Вибір лідерів
OracleGG  – стратегічне рішення для топ-3 із 5 найбільших комерційних банків світу

Переваги

Резюмуючи переваги реплікації даних з OracleGG, наголосимо на найголовніших:

 • продуктивність (переміщення даних з високою швидкістю, низьким навантаженням і затримкою менше секунди);
 • надійність (стійкість до збоїв та переривань у роботі, збереження транзакційної цілісності даних);
 • гнучкість (взаємодія різнорідних середовищ);
 • гарантія доступності критичних систем у режимі 24/7 (без необхідності зупиняти систему-джерело).
Швидкість – понад усе!
За допомогою реплікації з GoldenGate обсяги переданих логів можуть сягати 1 ТБ на годину. І це не межа!

Наш досвід роботи з Oracle GoldenGate та актуальні пропозиції

Втілені проекти компанії:

 • реплікація з бази Oracle до бази Oracle;
 • реплікація з бази Oracle до бази IBM DB2.

Зупинимося на цих проектах докладніше. Отже, що саме ми готові запропонувати сьогодні банкам?

Рішення для реплікації даних:

 • реплікація даних АБС Б2 зі сховищем CS::BM;
 • реплікація даних АБС Б2 з іншими системами, наприклад, стороннім клієнт-банком.

Рішення для масштабування:

 • розподілення АБС Б2 на оперативну (транзакційну) та звітну (архівну) систему – одностороння реплікація;
 • винесення з АБС Б2 важких обчислювальних процесів до іншої платформи – взаємна реплікація;
 • комбінація цих двох архітектур;
 • винесення до окремого сервера системи управлінського обліку ISMA та інше.

Масштабування дозволяє зробити частину системи легкою, швидкою, зручною для оперативної роботи користувачів і клієнтів, тим часом інша її частина забезпечує оброблення величезних обсягів даних та виробляє складні обчислення, наприклад, для формування звітності, виконання пакетних задач із завершення дня та інше. Разом із цим синхронізуються дані обох частин системи.

Отже, ми не збираємося зупинятися на досягнутому та продовжуємо вдосконалювати програмні продукти компанії CS за допомогою OracleGG.

Що отримує банк? У підсумку – глобальну оптимізацію роботи банківських систем за ключовими напрямками своєї діяльності.

«Якщо зірки запалюють – значить – це комусь потрібно»

«Технологічним IT-організаціям, які забезпечують роботу високонавантажених фінансових IT-інфраструктур, вкрай необхідно відповідати сучасним вимогам та стандартам, витримувати жорстку конкуренцію щодо підтримки критичних інформаційних систем. Oracle GoldenGate – одна із зірок, яка може висвітлювати цей шлях, а компанія CS допоможе вам правильно її запалити», – Вязьмітінов Олег, директор компанії CS.

Підпишіться на розсилку