Інфраструктурні комплекси від CS. Постачаємо те, чим самі користуємось

19 жов 2023

[Інфраструктурні комплекси від CS. Постачаємо те, чим самі користуємось]

Компанія CS відома як в Україні, так і поза її межами як постачальник програмного забезпечення для фінансових установ. Працюючи в цій галузі з 1997 року ми знаємо, що проблеми банків зі швидкодією, зберіганням даних і безпекою часто можна вирішити переходом на сучасну АБС Б2 та іншими оновленнями ПЗ. Часто, але не завжди.  

Сервери, системи зберігання та інше обладнання застаріває і подекуди не встигає за темпами розвитку банку, або виявляється не сумісним з сучасними системами, на яких оперує установа. Для вирішення цих питань CS пропонує поставки інфраструктурного комплексу під ключ.  

Інфраструктурний комплекс — це не просто залізо 

Апаратні рішення для банківських установ зазвичай постачаються разом з програмним забезпеченням, що відповідає за їх коректну роботу. Саме таку комбінацію компанія CS пропонує клієнтам, що звертаються з приводу підбору, оновлення і розширення парку серверів, систем зберігання і мережевого обладнання. Софтова складова, що відповідає за моніторинг чи віртуалізацію (VMware) теж входить в склад інфраструктурних комплексів.  

Окрім цього фахівці CS працюють над оптимізацією роботи всього комплексу, в індивідуальному порядку підбираючи як саме “залізо”, так і налаштування системи. 

Чому банку варто звернутися за експертною підтримкою CS для закупівлі обладнання? 

Саме комплексність тих рішень, що пропонує CS, є найголовнішою причиною звернутися за апаратними рішеннями саме до нас. Ми постачаємо  автоматизовану банківську систему Б2 та інше програмне забезпечення,  системне ПЗ (Oracle), і залізо. 

Готовність відповідати за працездатність всього комплексу — це те, що банку не запропонує жоден дилер і дистриб’ютор, але можемо ми. 

Серед особливостей постачання інфраструктурних комплексів від CS: 

Глибокий попередній аналіз банківських потреб. Підбір оптимального апаратного рішення завжди починається з оцінки прогнозованого навантаження на систему. Разом з клієнтом ми заміряємо поточні параметри і прогнозуємо майбутні.  

Для кожного продукту ці параметри можуть відрізнятися. Наприклад, для роботи iFOBS — системи онлайн-банкінгу від CS для корпоративних та індивідуальних клієнтів — найважливішим буде знати кількість зовнішніх користувачів: фізичних і юридичних осіб, а також їх планований приріст. Для роботи АБС Б2 фахівці будуть дивитися на кількість документів, операцій та тенденції росту з роками: за останні 2-3-5 років. Жоден постачальник, що спеціалізується суто на залізних рішеннях, не може робити аналіз потреб банку з такою мірою заглиблення в деталі.  

Оптимальне співвідношення ціна/якість і нічого зайвого. Команда CS завжди вибудовує довгострокові відносини з клієнтами. Користується банк тільки нашим ПЗ, купує лише інфраструктурний комплекс, чи замовляє і те, і інше — ми зацікавлені в збереженні довіри до нашої компанії і співпраці, що буде продовжуватись і, можливо, розширюватись з часом. Саме тому ми не робимо продажів просто заради продажів. Пропонуємо лише ті компоненти, що будуть приносити найбільшу користь банку з мінімальними вкладеннями, працюватимуть довго і забезпечать оптимальну роботу всієї системи.  

Вибір із надійних виробників. Не просто працюємо тільки з лідерами ринку, але й уважно слідкуємо за тенденціями. Технології швидко змінюються, а продукти однієї й тієї самої компанії можуть сильно відрізнятися в надійності і продуктивності в залежності від лінії виробництва. У компаній міняються терміни і умови гарантій, змінюється параметр сумісності з іншим обладнанням. 

Наші фахівці занурені в ці деталі і добре розуміють чому в сучасних умовах не буде оптимальним збирати весь інфраструктурний комплекс на обладнанні одного виробника. Вони знають як зробити окремі компоненти комплексу сумісними між собою, а всю систему — готовою до модернізації і розширення в майбутньому.  

Безшовне впровадження і міграція даних. Ми добре знаємо, якою важливою для банківських установ є безперервність роботи і безпека даних. Міграція на оновлене програмне забезпечення і обладнання відбувається з найвищою увагою до деталей. Спочатку ми тестуємо комплекс в режимі standby, паралельно з яким продовжується робота системи на старому. Робимо контрольний аналіз, впевнюємось в коректній роботі і актуалізації стану. Переключення на нове обладнання відбувається в період вихідних, забезпечуючи плавний та безперебійний процес міграції. 

Оптимізація продуктивності. Однією з ключових ділянок експертної компетенції компанії CS у сфері інфраструктурних комплексів для банків є оптимізація цих систем до індивідуальних потреб установи. Ми не лише постачаємо сучасне й надійне обладнання, але й налаштовуємо його відповідно до конкретних вимог, забезпечуючи оптимальний режим роботи системи та високу продуктивність в актуальних для банку навантаженнях. 

Досвід. Напрямок з постачання фінансовим установам інфраструктурних комплексів в CS стартував ще в 2010 році, а до того наш досвід зростав за рахунок власних потреб компанії в системах зберігання, серверах і мережевому обладнанні.  

Десятки банків роками працюють на тому залізі, що підібране, відвантажене та введене в експлуатацію CS, а коли приходить пора оновлюватись — знову звертаються до нас. 

Обладнання, що росте разом з банком 

Розрахунки і підбор нового обладнання неможливі для фахівців CS без усвідомлення майбутніх потреб банку.  

Кожна установа має певну історію розвитку, яку можна екстраполювати на майбутнє, а також певні плани щодо розширення. Для банку, що планує плавний лінійний розвиток, і для такого, що має на меті швидку експансію, будуть підбиратися різні інфраструктурні комплекси, навіть якщо їх поточні показники дуже схожі. В разі необхідності фахівець CS може розрахувати і запропонувати декілька варіантів закупівлі для кількох сценаріїв розвитку банку. 

Закупити найдорожче і найсучасніше обладнання — це легкий шлях. Це дійсно спрацює, але реальну користь принесе лише вендору цього заліза. Ми заперечуємо такий підхід до співпраці і дбаємо про те, щоб інфраструктурний комплекс забезпечував реальні потреби банку.  

Якщо в планах банку є розширення, ми дійсно подбаємо про те, щоб елементи інфраструктурного комплексу не застаріли передчасно і були сумісними з новими моделями через три чи навіть п’ять років, легко об’єднуючись в єдину систему. Інколи ж є сенс розрахувати комплекс так, щоб він працював кілька років без оновлень і розширень, а його ціна була оптимальною для сьогодення. 

Такі деталі мало коли враховуються вендорами апаратних рішень для фінансових установ, але для нас — це база, на якій формуються довгострокові і продуктивні стосунки з клієнтом.  

Як щодо хмарних технологій? 

Хмарні технології представляють інноваційний потенціал і забезпечують легке резервне зберігання найважливіших даних в умовах воєнного стану для українських банків. Втім, на цьому переваги цього рішення закінчуються.  

Хоча помісячна оплата за хмарні послуги може здаватися економічно вигідною на перший погляд, в перспективі двох і більше років закупівля власного інфраструктурного комплексу буде вигіднішою. Важливо і те, що такий комплекс буде відображатися на балансі банку, що може виявитися корисним під час проходження аудиторських перевірок.  

Ще одна проблема хмарних технологій — швидкість передачі даних. Обмеження швидкості на скачування, що практикується в хмарних сховищах, не дасть легко перенести актуальні дані на інший носій в разі необхідності. Проблемним моментом може стати і відповідність хмарних рішень вимогам регуляторів щодо безпеки.  

Ми ретельно слідкуємо за інноваціями, пропозиціями і за ціноутворенням в сфері хмарних рішень, та наразі вважаємо доцільним постачання саме фізичних інфраструктурних комплексів для банківських установ. 

Як замовити інфраструктурний комплекс у CS? 

З чого краще починати замовлення інфраструктурного комплексу для фінансових установ розповідає Роман Мойсеєв, керівник відділу продажів інфраструктурних рішень компанії CS: 

Виконуючи замовлення з постачання інфраструктурних комплексів ми дивимось на цю задачу очима замовника. Постачаємо тільки те, що дійсно необхідно, і те, що буде добре працювати з передбаченим програмним забезпеченням і навантаженням. Це вигідно нашим клієнтам і вигідно нам, як з точки зору подальшої підтримки цього комплексу, так і з точки зору репутації.  

Коли мене питають, що має найпершим зробити банк, що бажає оновити залізо, я впевнено відповідаю: “Зв’язатися з нами”. Саме через простий діалог виникає розуміння реальних потреб замовника і починається робота над проєктами будь якої складності. 

Для отримання додаткових матеріалів та індивідуальної консультації з питань замовлення інфраструктурних комплексів, будь ласка, надішліть запит на електронну пошту: [email protected]

Підпишіться на розсилку