CS реалізувала для своїх банків-партнерів сервіс для роботи з миттєвими платежами

06 гру 2024

[CS реалізувала для своїх банків-партнерів сервіс для роботи з миттєвими платежами]

Компанія CS успішно підготувала технологічну базу для підключення користувачів АБС Б2 до системи миттєвих платежів, що запрацювала в Україні з 1 грудня 2024 року в рамках оновленої версії СЕП-4.1. 

Інноваційні можливості для банків та бізнесу

Впровадження миттєвих платежів відкриває нові можливості як для бізнесу, так і для приватних осіб.

Особливість миттєвих платежів в тому, що вони забезпечують виконання грошового переказу за секунди. При цьому відправник коштів в реальному режимі часу має інформацію про зарахування коштів на рахунок отримувача, а банк отримувача негайно інформує свого клієнта про зарахування коштів на його рахунок .

На відміну від інших подібних платіжних систем, де реальні кошти на рахунки отримувачів поступають в результаті клірингових розрахунків, що можуть тривати від кількох годин і до кількох днів, миттєвий переказ – це реальне переміщення коштів в режимі реального часу.

Миттєві платежі передбачають можливість роботи з QR-кодами та Deeplink для зручної передачі реквізитів між користувачами, що особливо важливо для розвитку безготівкових розрахунків, зменшення ручної роботи для заповнення реквізитів документа, створення та спрощення платіжних операцій як між фізособами, так і в бізнесі.

Слід наголосити, що процес проходження миттєвого платежу від клієнта-платника до отримувача включає в себе автоматичне проходження всіх перевірок згідно з вимогами регулятора: як внутрішньобанківських, так і перевірок фінансового моніторингу та реєстру нерезидентів.

Для банків впровадження миттєвих платежів – це не лише виконання регуляторних вимог, але й спосіб надати клієнтам сучасний цілодобовий платіжний сервіс, оптимізувати операційні витрати завдяки тарифній політиці СЕП та підготуватися до майбутньої інтеграції з системою миттєвих платежів ЄС.

Технологічне рішення від CS

Успішність розробленого компанією рішення підтверджується тим, що більшість наших партнерів-банків з АБС Б2 успішно виконали тестові завдання НБУ. З десяти банків, які вже промислово підключилися до системи миттєвих платежів, п'ять є користувачами АБС Б2 і, відповідно, скористалися саме нашою технологічною платформою для цього переходу. Рішення CS повністю відповідає вимогам НБУ, забезпечуючи проведення операцій протягом 10 секунд на суму до 100 тисяч гривень у цілодобовому режимі.

Компанія CS також розробила спеціальні API, що підтримують інтеграцію банківських клієнтських застосунків з АБС Б2 для роботи з миттєвими переказами. Завдяки таким застосункам користувачі зможуть здійснювати миттєві платежі через зручний мобільний інтерфейс, використовуючи QR-коди для швидкої передачі платіжних реквізитів. Це значно спростить та пришвидшить процес оплати товарів та послуг.

Перспективи розвитку

Наступним етапом в розвитку миттєвих платежів стане обов’язкове підключення до цього счервісу всіх учасників систем електронних платежів НБУ та запроваддження розрахунків в торговій мережі.

Впровадження системи миттєвих платежів має стратегічне значення для розвитку фінансового сектору України. Маючи успішний досвід реалізації подібного проєкту в Молдові, де CS забезпечила технологічну базу для миттєвих переказів у OTP Bank, компанія продовжує вдосконалювати свої рішення для користувачів АБС Б2, забезпечуючи їх технологічну готовність до майбутньої інтеграції з системою миттєвих платежів ЄС (SEPA).

Підпишіться на розсилку