Нова функціональність: інформаційний обмін з ПФУ, оброблення даних, зарахування пенсій

02 гру 2021

[Нова функціональність: інформаційний обмін з ПФУ, оброблення даних, зарахування пенсій]

Компанія CS упровадила в експлуатацію нову функціональність, яка передбачає роботу з файлами Пенсійного фонду України (ПФУ) та зарахування пенсійних виплат. Докладніше про можливості та особливості нового модуля – у цьому матеріалі.

Навесні поточного 2021 року Пенсійний фонд повідомив про змінення структури файлів і процесу обміну даними списків із нарахування пенсій відповідно до Постанови КМУ від 16.12.2020 р. № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги». Оскільки спеціальний конвертор PFToB2Converter, який раніше використовувався для завантаження та оброблення файлів ПФУ в АБС Б2, не відповідав зазначеним вимогам, було прийнято рішення щодо розроблення нової підсистеми. Так, влітку цього ж року нову функціональність було впроваджено в одному з банків для тестової експлуатації, а наприкінці осені підсистема надійшла в промислову експлуатацію. Водночас було схвалено рішення про безкоштовне надання розробленої підсистеми банкам, які мають ліцензію на конвертор PFToB2Converter, що раніше використовувався для інформаційного обміну з ПФУ (додатково враховується вартість супроводження).
Основні можливості підсистеми:

  • Завантаження в АБС Б2 розшифрованих xml-файлів ПФУ певної структури, що містять відомості про виплату пенсій (файли завантажуються з веб-порталу ПФУ та розшифровуються відповідальним співробітником).
  • Оброблення завантажених даних та здійснення перевірок, регламентованих вимогами ПФУ.
  • Формування та вивантаження для передавання до ПФУ квитанцій про обробку відомостей (для перевірки коректності даних Пенсійним фондом) і файлів з інформацією про зарахування коштів на особові рахунки пенсіонерів. Формування відповідних документів щодо зарахування пенсій.
    Операції із зарахування пенсій на рахунки пенсіонерів та інша робота з даними виконуються на формах B2ng, зміст яких відповідає потрібній структурі файлів ПФУ.

Для завантаження файлів і формування квитанцій використовується застосунок Monitor Worker.

Файловий обмін з ПФУ здійснюється уповноваженим співробітником банку в особистому кабінеті на веб-порталі ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/templates/profile). Під час входу до кабінету виконується спеціальна перевірка на наявність у співробітника банку сертифіката про реєстрацію користувача в адміністративній підсистемі ІКІС ПФУ як користувача КМЕС із типом «Спеціаліст банку».

Загалом робота з підсистемою передбачає три основні етапи:

  • Завантаження даних в АБС Б2 та автоматичне формування квитанції №1 «Про опрацювання файлу зі списками».
  • Формування документів щодо зарахування пенсій.
  • Формування квитанції №2 «Відповідь банку з відмітками про зарахування коштів».

Формування документів здійснюється за допомогою стандартного механізму АБС Б2 для виконання операцій, який передбачає гнучкі налаштування, у тому числі щодо формування призначення платежу.

Нова функціональність дозволяє повністю перейти на електронний обмін даними між Банками та Пенсійним фондом без використання паперових списків, передавання яких практикувалося до впровадження підсистеми. Це відповідає законодавчим нормам (Постанови КМУ від 30.08.1999 р. № 1596 зі змінами та від 13.12.2020 р. № 1279), а також багато в чому спрощує аналізування та прогнозування виплат, прискорює та спрощує роботу взагалі.

У подальшому, після надання відповідних роз'яснень від ПФУ та консультацій із банками, у рамках нової підсистеми планується реалізувати такі можливості:

  • Формування повідомлення про платіжне доручення повернення коштів із рахунків пенсіонерів.
  • Завантаження та оброблення реєстрів зі списками за платіжним дорученням.
  • Формування документів повернення коштів до нарахування та повернення коштів із рахунку пенсіонера.

Для отримання більш детальної інформації та з питань придбання нової функціональності звертайтеся до клієнтського відділу компанії: [email protected].
Крім того, ми раді надати презентаційні матеріали про нову підсистему, запропоновані до уваги наших клієнтів на онлайн-зустрічі 25.11.2021 р. Для отримання матеріалів зустрічі (відеозапису та презентації), будь ласка, надішліть запит на адресу електронної пошти [email protected].

Підпишіться на розсилку