Підсумки обговорення модуля "Політики архівування". Теорія і практика

27 гру 2023

[Підсумки обговорення модуля "Політики архівування". Теорія і практика]

На онлайн-зустрічі 21 грудня 2023 року представники CS та українських банків обговорили особливості роботи з модулем  «Політики архівування». 

Бази даних банку потребують суттєвого дискового простору для зберігання інформації з АБС Б2. Великі таблиці щоденно заповнюються великими обсягами даних, що з часом втрачають актуальність, але при цьому потребують місця для зберігання, впливають на швидкодію роботи системи та збільшують час, необхідний для закриття дня (EOD).

Модуль “Політики архівування” вирішує цю проблему, визначаючи перелік правил та автоматизуючи архівування (перенесення на окремий сервер чи носій даних) або ж видалення даних, що втратили свою актуальність. 

Впровадження модуля обов’язково супроводжується спільною роботою фахівців CS та банку над попереднім аналізом і визначенням індивідуальних особливостей бази даних конкретної установи. Визначаються пріоритетні політики архівування та потреби банку, узгоджуються вимоги до глибини архівування й видалення даних. 

На зустрічі представник Sense Bank Сергій Белозьоров поділився досвідом впровадження модуля “Політики архівування” у Sense Bank, розповів про особливості попередньої підготовки та поступового впровадження. Сергій відмітив, що банк ставив на меті не тільки запуск політик архівування як таковий, але й забезпечення своєчасного архівування всіх накопичених застарілих даних.Обидві мети було успішно досягнуто. 

Сергій Белозьоров, директор Департаменту розвитку централізованих інформаційних систем банку Блоку Інформаційних технологій Sense Bank:

"Запустивши політики архівування, ми звільнили 25 терабайт в продуктивному середовищі АБС Б2. Ми заощаджуємо на базі даних, на об’ємах та серверах. Бачимо економію в інфраструктурі, а також відмічаємо покращення в швидкодії. Скорочення об’єму бази даних позитивно впливає на роботу системи в цілому."

Практичний досвід використання модуля у Sense Bank обговорювався також під час сесії питань та відповідей. Зацікавленість представників інших банків викликали конкретні випадки, де знадобилося відновлення даних, а також особливості налаштувань глибини архівування.

Командою CS вже розроблено 38 діючих політик для різних сутностей, таких як журнали змін документів, резерви, залишки по рахункам тощо. 

Шість з них, що використовуються для очистки логів та журналів, банки можуть використовувати на безкоштовній основі. В цьому випадку інформація по журналах видаляється і не підлягає відновленню. Дані політики запускаються лише синхронно, тобто процедурами в рамках задач закриття дня.

Платна функціональність модуля дозволяє банку використовувати всі розроблені політики архівування, обирати між ручним, EOD, та автоматичним запуском в асинхронному режимі у визначений час. Архівовані дані можуть бути відновлені в цьому випадку. 

Для отримання додаткових матеріалів та індивідуальної консультації з питань замовлення модуля, будь ласка, надішліть запит на електронну пошту:  b2_clientservice@csltd.com.ua.

Підпишіться на розсилку