Компанія CS виступила технологічним партнером у першому етапі масштабної програми трансформації Moldindconbank – одного з найбільших та системно важливих банків, лідера на ринку банківських карток Республіки Молдови. У межах модернізації ІТ-ландшафту було виконано міграцію на автоматизовану банківську систему Б2 та впроваджено комплекс програмних продуктів.
ЗАВДАННЯ
Moldindconbank: курс трансформації
У 2021 році Moldindconbank (Республіка Молдова) запустив масштабну програму трансформації – MICB4YOU. Програма була частиною стратегії банку з інвестування у цифрові технології та відкритості для інновацій. Трансформація передбачала оптимізацію операційної моделі, а також трансформацію IT-ландшафту для підвищення продуктивності, ефективності та відповідності найкращим міжнародним банківським практикам.
Банк провів тендер на визначення постачальника нової автоматизованої банківської системи (далі – АБС) з метою:
За результатами проведеного тендеру постачальником автоматизованої банківської системи та інших технологічних рішень було обрано CS.
РІШЕННЯ
Команди CS та Moldindconbank розробили план модернізації IT-ландшафту банку, де основним завданням стала міграція на автоматизовану банківську систему Б2 з веб-інтерфейсом B2ng.
Важливими елементами проєкту стали інтеграція АБС Б2 із зовнішніми системами, зокрема з картковою системою, інтеграція з різними державними цифровими рішеннями, а також запровадження комплексу рішень CS, до якого увійшли корпоративне сховище даних та рішення для кредитування клієнтів – фізичних осіб.
У межах реалізації проєкту ми використовували спеціалізовану банківську систему для реєстрації інцидентів, гарантуючи прозорість і оперативність у вирішенні питань, що виникали.
Наша команда використовувала чіткі стандарти обслуговування (SLA) для інцидентів у рамках даного проєкту. Це забезпечило як своєчасне реагування, так і підтримку високого рівня якості реалізації проєкту.
У запуску рішень в експлуатацію брала участь команда експертів CS в режимі онсайт, а також віддалено. До неї увійшли аналітики та розробники найвищого рівня – CEO та архітектор системи, що дозволило оперативно реагувати на проблеми, що виникали. З дня міграції та у наступні 10 днів проводився цілодобовий моніторинг роботи системи командами DBA&DevOPS.
Для надання допомоги в управлінні проєктом банк залучив компанію KPMG.
Проєкт трансформації IT-ландшафту Moldindconbank від передпроєкту до запуску рішень в експлуатацію було реалізовано за 26 місяців.
РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ
Перехід Moldindconbank на АБС Б2 супроводжувався суттєвими змінами в конфігурації його IT-ландшафту та бізнес-процесів:
Також наша компанія розробила інтерфейси для ефективної роботи Moldindconbank із системами державних органів Республіки Молдови:
Програмні продукти CS в IT-ландшафті Moldindconbank
Володимир Олефір, PM проєкту, CS:
“Проєкт у Moldindconbank багато в чому унікальний. Почнемо з того, що це найбільший банк за історію роботи нашої компанії – 70 відділень, 88 агентств та 262 банкомати, де АБС Б2 було упроваджено в режимі одномоментного переходу. Також це перший банк у Республіці Молдові, який використовує АБС Б2 для формування регуляторної звітності.
Додатковим викликом проєкту було рішення виконати перехід на єдиний баланс у новій АБС і картковій системі. А також перенесення всіх бек-офісних операцій по картковим операціям до нової АБС.
Перехід банку на АБС Б2 здійснено максимально гладко і без суттєвих проблем: нами не було помічено затримок під час виконання внутрішньобанківських платежів чи транзакцій за картковими рахунками. Реконсиляція залишків за картковими рахунками відображає незначну кількість розбіжностей на день за наявними обсягами понад 1 млн карткових рахунків. Мoldindconbank проводить виплати пенсій та інших соціальних платежів населенню в перший робочий день місяця, а це сотні тисяч транзакцій. Незважаючи на суттєві зміни в IT-архітектурі банку, обов'язкові соціальні виплати було здійснено у повному обсязі до кінця першого робочого дня на новій АБС.
Попереду багато завдань: від вирішення поточних питань до імплементації програмних продуктів у межах другого етапу програми трансформації.
Ми вдячні Moldindconbank та його команді за незгасну віру в успіх, прогресивний підхід та активну участь у реалізації проєкту. Результат цього проєкту – чудовий наочний приклад командної професійної роботи всіх учасників.
Звичайно ж, варто відзначити менеджмент банку, який на найвищому рівні брав активну участь у вирішенні ключових питань проєкту, особливо на його останніх стадіях – УАТ та попереднього приймання. Рішення про старт Правлінням банку приймалося виважено, з урахуванням існуючих ризиків та шляхів їхньої мінімізації.”
Михайло Йову, Заступник голови Правління, Moldindconbank
“З великою радістю ми хочемо відзначити успішний запуск нової АБС у співпраці з нашим партнером та за підтримки KPMG Advisory. Цей проєкт є важливою подією в історії нашого Банку. Виконавши одномоментний перехід на нову АБС, ми встановили стандарт ефективності та впровадження інновацій у банківській індустрії.
Незважаючи на значні досягнення цього проєкту, ми зосереджені на вирішенні поточних завдань, усуненні будь-яких недоліків та впровадженні нових програмних продуктів у наступній фазі програми трансформації. Я висловлюю глибоку подяку компанії CS та її команді, команді KPMG та нашому персоналу за їхню незмінну віру в успіх цього проєкту, інноваційний підхід та активну участь у його реалізації.
Ми з нетерпінням чекаємо на продовження співпраці в реалізації наступної фази проєкту.”
(всі поля обов'язкові до заповнення)