Восени цього року компанія CS планує випуск нового продукту – «Кредит 5_7_9 %». Рішення автоматизує процес нарахування компенсацій, пов'язаних із виплатою процентів за кредитом і передбачених пільговою державною програмою кредитування «Доступні кредити 5-7-9 %» для фізичних осіб – підприємців (далі – Програма).
Щодо програми
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» діє в рамках Програм Фонду розвитку підприємництва України (далі – Фонд) та на підставі Постанови КМУ від 24.01.2020 р. № 28 «Про затвердження Порядку подання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва і малого підприємництва».
Процентні ставки
Клієнт – учасник програми «Доступні кредити 5-7-9 %» Фонду розвитку підприємництва – виплачує проценти, нараховані лише за фіксованою частиною процентної ставки за кредитом (компенсаційна ставка). За умовами Програми – це 5 або 7 або 9 % основної (базової) ставки залежно від виду підприємницької діяльності та кількості робочих місць, які клієнт забезпечує як роботодавець.
Базова ставка відповідає індексу UIRD на 3 місяці плюс маржа. При цьому розмір ставки не може перевищувати значення індексу UIRD на 12 місяців, помножене на 1,2 (1,35), і не може бути більше 30 % річних.
Різницю між сумами процентів за основною (базовою) і компенсаційною ставкою виплачує (компенсує) держава в особі Фонду з ескроу-рахунку, відкритого в Банку.
Масштаб змін істотний, але візуально практично не помітний
Продукт «Кредит 5_7_9 %» реалізується в рамках підсистеми «Кредити+» для типів угод «Кредитна лінія», «Комерційний кредит», «Кредит фізичної особи», «Розстрочка». Можливість ведення кредитів з компенсацією визначається налаштуваннями – передбачається ввімкнення відповідного режиму.
Упровадження нової функціональності вимагало вирішення ряду серйозних і трудомістких завдань. При цьому ми намагалися, щоб під час ведення компенсаційного кредиту для користувача АБС Б2 мало що змінилося візуально, – Олег Вязьмітінов, директор компанії CS.
Що зміниться:
Механізми нарахування процентів, побудова графіків КГ/ЕПС/IRC залишаються без змін. Крім того, не змінюється інтерфейс відображення очікуваних документів угоди, інтерфейс графіка погашення процентів (платежі з погашення процентів, як і раніше, очікуються в загальній сумі).
Після впровадження нової функціональності нарахування та погашення процентів за базовою і компенсаційної ставкою, а також відшкодування коштів з ескроу-рахунку відображатимуться в банківській звітності.
(всі поля обов'язкові до заповнення)