В 2017 компанія Visa оголосила про створення нової міжнародної платіжної мережі для юридичних осіб на базі блокчейну. В 2021 році компанія CS вже стала першим в Україні технологічним партнером і інтегратором Visa B2B Connect, забезпечивши запуск платформи у BISbank (АТ "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ").
Як банк може приєднатися до платформи Visa B2B Connect?
Для того, щоб відправляти перекази Visa B2B Connect, банк мусить вирішити технічне та договірне питання приєднання до мережі. Отримання ж платежів через B2B Connect не вимагає від фінансової установи окремих зусиль з інтеграції. Перекази між двома учасниками програми відбуваються швидше і мають економічні переваги, але не підключені до мережі банки теж не матимуть проблем з отриманням. Кошти будуть зараховані з використанням доступних у цьому випадку альтернативних методів.
Договірні питання вирішуються банківською установою з представниками Visa. Що стосується технологічної складової, для роботи з платформою Visa B2B Connect банківські установи мають розширити свою систему відповідним модулем, і в цьому сенсі вони мають досить широкі можливості. Банк може:
Саме третій варіант імплементації обрав BISbank, де модуль Visa B2B Connect інтегрувався у систему АБС Б2 розробки CS.
Такого досвіду в Україні до цього не мав жодний вендор програмного забезпечення, тому в певному сенсі це стало викликом. Завдяки злагодженій співпраці фахівців CS, BISbank та команди впровадження бізнес-рішень від Visa, проєкт було реалізовано успішно. Тепер банк надає своїм клієнтам доступ до швидких, прозорих і безпечних міжнародних платежів, сприяючи розвитку українських юридичних осіб в сфері транснаціонального бізнесу.
Модуль, що було розроблено компанією CS для інтеграції з Visa B2B Connect дуже легко імплементувати в будь-якому іншому банку, що оперує на АБС Б2. Інтеграція з іншими банківськими системами також можлива, хоч і потребуватиме трохи більше часу і певних доробок модуля.
Серед переваг цього технологічного рішення від CS:
Бездоганна інтеграція в існуючу систему.
Індивідуальний підхід і постійна підтримка.
Дотримання вимог регуляторів.
Довгострокові переваги інтеграційного рішення від CS
В CS, cтартуючи новий проєкт, ми починаємо з аналізу поточного стану банківської системи та індивідуальних задач, що має вирішити нова доробка, враховуємо всі особливості фінансової установи і зобов'язуємося забезпечити необхідну підтримку для безперебійної роботи програмного забезпечення у майбутньому.
Працюючи з фінансовими установами з 1997 року, ми знаємо, що рішення, що не отримують вчасної підтримки і оновлення – дуже швидко починають створювати проблеми для банку. У фінансовій, законодавчій і технологічній сферах постійно відбуваються зміни, і ми маємо бути готовими до них.
Кожен проєкт CS – це довгострокове зобов’язання. Інтегруючи модуль Visa B2B Connect в банківську систему, CS зобов’язується підтримувати коректну роботу модуля в нових умовах і вчасно реагувати на нові стандарти регуляторів.
Забезпечення відповідності платежів Visa B2B Connect стандартам локальних регуляторів
Відповідність стандартам регуляторів – це зона відповідальності банків, що працюють в певному ринковому середовищі, та технологічних компаній, що їх обслуговують. В Україні компанія CS при розробці модуля Visa B2B Connect для інтеграції в АБС Б2 керувалася необхідністю проведення всіх стандартних процедур згідно вимог сучасного державного законодавства.
Фінмоніторинг, прив’язка до експортно-імпортних контрактів та всі інші кроки, що мають передувати міжнародним транзакціям, виконуються відповідним модулем, і тільки після цього фінансові повідомлення передаються через API Visa до платіжної системи для проведення платежу.
Працюючи над впровадженням модуля Visa B2B Connect поза межами України СS може адаптувати його роботу відповідно нагальних стандартів локальних регуляторів.
Перспективи розвитку мережі Visa B2B Connect
Розрахунки між малими та великими підприємствами світу сягають 96% всіх транснаціональних переказів світу згідно EY. Те саме дослідження відмічає, що серед найвпливовіших трендів останніх років в цьому сегменті домінує запит на зниження вартості таких платежів, у той час як очікування щодо простоти і швидкості їх опрацювання зростають.
Ряд таких значних переваг Visa B2B Connect, як передбачувана вартість грошових переказів, зручність їх відстеження, прозорий обмін валют всередині платіжної системи — все це підживлює інтерес світових банків до Visa B2B Connect і зумовлює швидке розширення мережі.
СS — перша компанія в Україні, що розробила і впровадила відповідний модуль для імплементації Visa B2B Connect українськими банками з дотриманням всіх державних вимог щодо міжнародних переказів. Він бездоганно працює у зв’язці з автоматизованою банківською системою B2, на якій оперує більше половини українських банків, і може бути адаптований до інших АБС. Для клієнтів поза межами України компанія пропонує адаптацію модуля Visa B2B Connect до вимог локального законодавства.
Швидке підключення, скорочення витрат на розробку індивідуального модуля, довгострокова підтримка — це безсумнівні переваги рішення від CS.
Для отримання додаткових матеріалів та індивідуальної консультації з питань впровадження інтеграційного модуля для роботи з Visa B2B Connect, будь ласка, надішліть запит на електронну пошту: [email protected]
(всі поля обов'язкові до заповнення)