B2ng. Інтерфейс Б2 нового покоління

01 Nov 2021

[B2ng. Інтерфейс Б2 нового покоління]

Найближчим часом очікується впровадження в експлуатацію нового інтерфейсу АБС Б2 від компанії CS – B2ng. Більш досконалий B2ng приходить на зміну інтерфейсам JetB2 та win32, тому що це актуально, зручно та безпечно. Що принципово нового в роботі B2ng, які переваги та найближчі перспективи?

Чому B2ng?

Тисячі користувачів знають і люблять традиційний інтерфейс АБС Б2. Він дає можливість виконувати свою роботу швидко та просто, а впевненим користувачам – налаштувати інтерфейс для себе, і тим самим працювати ще ефективніше. 

Інтерфейс фронт-офісної системи JetB2 призначений, у першу чергу, для інтерактивного обслуговування клієнта, він успішно використовується як окреме робоче місце і дозволяє легко інтегрувати застосунок до інших фронтових систем. 

Ми вирішили об'єднати найкращі з наявних інтерфейсів і створити інтерфейс нового покоління – B2ng. 

B2ng – це інтерфейс для всіх користувачів, які наразі використовують як традиційний інтерфейс АБС Б2, так і JetB2. 

B2ng – сучасний, швидкий і безпечний інтерфейс користувача, реалізований з використанням Angular і Spring. Застосовані технології дозволяють підвищити чуйність інтерфейсу, відкривають нові можливості для розроблення low-code, полегшують інтеграцію з іншими системами, покращують можливості діагностики та моніторингу системи. 

Докладніше про можливості та переваги оновленого інтерфейсу 

Новації, відображені в інтерфейсі: 

 • Групування інформації та навігація.
  Під час розроблення нового інтерфейсу ми врахували досвід сучасних користувачів, які звикли до мобільних телефонів і планшетів, постаралися відобразити інформацію в простому та легкочитаному вигляді. Інформація зібрана в групи, які можна згорнути або розгорнути, продумано систему навігації між різними інформаційними групами.
 • Новий набір компонентів.
  Ми створили новий набір бізнес-орієнтованих візуальних компонентів, таких як рахунок, інформація про контрагента або бізнес-партнера, інформація про документ, угоду тощо. Для компонентів передбачено відображення короткої або повної інформації про сутності, зручний пошук потрібної інформації, переходи на пов'язану сутність за необхідності детального вивчення або виконання операцій. Упровадження цих компонентів стало максимально стандартизованим, полегшило навчання роботі із системою, знизило частоту звернення до документації чи служби підтримки.
 • Поліпшений пошук.
  Новий пошук за списками дозволяє шукати відразу за декількома атрибутами (код, назва, символьний код), перекладаючи спосіб спілкування із системою на більш просту та зрозумілу користувачеві мову.
 • Революція в застосуванні фільтрів. Фільтрування відображуваних даних.
  Традиційні для АБС Б2 фільтри набули нового розвитку. Логічно пов'язані параметри фільтрів зібрано в групи. Попередньо встановлено фільтри, які найчастіше використовуватимуться користувачами. За необхідності служба супроводу банку може змінити наші попередньо встановлені фільтри. 
  За замовчуванням система вимагає від користувача ввести значення для фільтрування даних, тим самим ми знижуємо навантаження на сервер, а отже, й вимоги до обладнання. 
 • Робота в декількох вкладках браузера. Робота з декількома записами.
  Під час переходу до детальної інформації запис щоразу відкривається в новій вкладці, що дозволяє легко працювати з усією необхідною інформацією. 
  Додатковою зручністю стала можливість одночасної роботи B2ng у декількох вкладках Browser – у кожній такій вкладці може бути відкрито окремі задачі, окремі сесії клієнтів. Водночас вкладки можуть розміщатися на різних екранах моніторів. 
 • Модернізований експорт до excel-формату
  Зміни торкнулися й традиційного експорту табличних даних до Excel. Тепер дані у форматі Excel відображаються з налаштованим фільтром, що дозволяє користувачеві заощадити кілька безцінних секунд. 
 • Змістовне повідомлення про помилки
  Найзручніше стало опрацьовувати повідомлення про помилки. Попередня перевірка даних проводиться відразу під час їх введення, система відзначає обов'язкові поля, відзначає групи з проблемами. Підсумки всіх виконаних перевірок виводяться внизу сторінки, водночас за посиланнями можна перейти до проблемних елементів і усунути одразу всі знайдені проблеми, виконавши необхідні правки. 

Новий інтерфейс АБС Б2 – B2ng

Декларативні задачі (low-code) у B2ng 

Система простих задач АБС Б2 продовжила свій розвиток у B2ng. Декларативно можна описати табличне представлення, фільтри, переходи, виконувані методи. Використовуючи XML, можна описати джерела даних, складну верстку з використанням бізнес-компонентів системи, перевірку даних, механізми збереження, можна побудувати ланцюжок форм чи діалогів. Водночас можна додавати декларативні методи до розроблених нами задач. 

Оновлена клієнтська сесія 

У B2ng пошук клієнта та відкриття сесії стали значно швидшими, а відображення інформації про клієнта та про довірену особу може бути кастомізовано в банку. Водночас можна використовувати додаткові елементи для візуалізації – кольорові бейджі, які містять важливу інформацію, наприклад статус сутності, і дозволяють перейти до перегляду детальної інформації. 

Оновлений клієнт 360 

Інтерактивний дашборд клієнта дозволяє отримати сконцентровану інформацію про продукти клієнта, виконати основні операції, продати йому новий продукт. 

Система діагностики та моніторингу 

Під час виникнення певної проблеми, яка може бути усунена користувачем самостійно, система повідомляє код інциденту. Якщо повідомити цей код адміністраторам системи, ті зможуть отримати через інтерфейс системи журнальовану інформацію про проблеми користувача та розібратися з ними самостійно або передати цю інформацію нам для подальшого аналізу. Ці журнали можна використовувати для аналізу дій користувачів, для отримання різних метрик і статистики. 

Крім логів, для моніторингу з метою стеження за здоров'ям системи можна використовувати систему Zabbix або застосунок Prometheus із Grafana. 

Інтеграційні можливості 

Будь-яку задачу B2ng у будь-якому режимі (перегляд таблиці, запису, редагування, додавання) можна легко вбудувати в іншу програму, використовуючи iframe. Водночас формування URL-адреси та передавання параметрів будуть інтуїтивно зрозумілими. 

На поточний момент 

Уже сьогодні функціональність B2ng успішно тестується банками. Так, повноцінно працюють підсистеми Головної книги: Контрагенти, Бізнес-партнери, Рахунки, Довіреності… А також СЕП та інші модулі: Абонплати та комісії, Фінансовий моніторинг, Оцінювання кредитного ризику, Кредитний реєстр, FATCA, карткові продукти, SWIFT, FOREX, Депозити, Кредити… 

B2ng оптимізовано як для співробітників, які безпосередньо обслуговують клієнта, так і для бек-офісу. 

Отже, B2ng уже готовий до зльоту. Найближчим часом очікується ще більше зручностей та функцій у системі. Запрошуємо вас на борт! Розташовуйтеся зручно – ми зробимо все, щоб ваша подорож з нами була комфортною і безпечною! 

 

Subscribe to our Updates